Boj proti terorismu

Boj proti terorismu
Po teroristických  útocích 11. září 2001 v New Yorku byly Spojené arabské emiráty označeny za hlavní finanční centrum Al-Kaidy z hlediska převodů peněz teroristickým útočníkům (Marwan al-Shehhi a Fayez Ahmed Bannihammad, kteří naletěli do jižní věže Světového obchodního centra, byli ze Spojených arabských emirátů). Spojené arabské emiráty ihned po útocích začaly spolupracovat se Spojenými státy na zablokování účtů všem teroristům. Spojené arabské emiráty podporují vojenské operace Spojených států a dalších zemí proti Talibánu v Afganistanu od roku 2001 a proti Saddámu Husajnovi v Iráku od roku 2003, stejně jako podporují globální válku proti terorismu. Nedaleko Abú Dhabi je vojenská letecká základna, využívaná k boji proti terorismu, Al Dhafra Air Base. Tato základna také sloužila pro operace během války v Perském zálivu v roce 1991.
2. listopadu 2004 zemřel první prezident Spojených arabských emirátů šejk Zayed bin Sultan Al Nahyan. Jeho nejstarší syn šejk Khalifa bin Zayed Al Nahyan pokračuje v jeho stopách jako vládce Abú Dhabi. Podle ústavy vrchní rada vládců Spojených arabských emirátů ustavila Khalifu prezidentem. V lednu  2006 zemřel šejk Maktoum bin Rašid Al Maktoum, premiér Spojených arabských emirátů a vládce Dubaje. Korunní princ šejk Mohammed bin Rašid Al Maktoum nastoupil na jeho místo.
 
Přejete-li si poznat památky na dějiny Spojených arabských emirátů, neváhejte se vydat na poznávací zájezdy do Arabských emirátů, které zajišťuje cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o., specialista na zájezdy do Arabských emirátů. Cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o. působí na našem trhu již 24 let a pořádá poznávací zájezdy do celého světa a to jak autobusové zájezdy po Evropě tak letecké zájezdy do vzdálených zemí.