Nástup islámu

Nástup islámu
Nástup nového náboženství kolem roku 630, islámu, zvěstovaného prorokem Muhammadem, přivedl tehdejší obyvatelstvo Spojených arabských emirátů k islámu. Po Muhammadově smrti se jedna z nejvýznamnějších bitev, válka Ridda, odehrála v Dibbě s výsledkem totální porážky nemuslimského obyvatelstva a triumfu islámu na Arabském poloostrově. V roce 637 byl použit Julfar, dnešní Ra´as al-Khaimah, byl použit jako výchozí bod k dobytí Iránu. Julfar se stal později významným přístavem, střediskem získávání perel a obchodu s nimi a výchozím bodem pro plavby přes Indický oceán.
Portugalská námořní expanze do Indického oceánu na počátku 16. století po objevných cestách Vasco de Gamy vedla nakonec k vojenskému střetu se Sáfijovskou Persií o pobřeží a vody Perského zálivu. Portugalci pak tuto oblast kontrolovali asi 150 let a ovládli také obyvatelstvo Arabského poloostrova.
Přejete-li si poznat památky na dějiny Spojených arabských emirátů, neváhejte se vydat na poznávací zájezdy do Arabských emirátů, které zajišťuje cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o., specialista na zájezdy do Arabských emirátů. Cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o. působí na našem trhu již 24 let a pořádá poznávací zájezdy do celého světa a to jak autobusové zájezdy po Evropě tak letecké zájezdy do vzdálených zemí.