Těžba ropy

Těžba ropy
Na počátku 60. let 20. století začala v oblasti Zálivu s těžbou ropy první ropná společnost a první export ropy z Abú Dhábí byl v roce 1962. Protože se množství těžené ropy zvyšovalo, vládce Abú Dhábí, šejk Zayed bin Sultan Al Nahyan, začal s rozsáhlým stavebním programem, výstavbou škol, domů, nemocnic a cest.  V roce 1969 se začalo s těžbou ropy v oblasti Dubaje a šejk Rašid bin Saeed Al Maktoum mohl také využít velkých zisků a začít s projekty na zlepšení životní situace svých lidí. V roce 1974 začala jednání s Ománem a se Saudskou Arábií ohledně hranic v pouštních oblastech. Hranice dodnes není přesně stanovena a všemi státy odsouhlasena.
V roce 1966 se stal vládcem Abu Dhabi šejk Zayed bin Sultan Al  Nahyan a Britové začali ztrácet své ropné investice v této oblasti a také došlo k omezení kontraktů s americkými ropnými společnostmi.
 
Přejete-li si poznat památky na dějiny Spojených arabských emirátů, neváhejte se vydat na poznávací zájezdy do Arabských emirátů, které zajišťuje cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o., specialista na zájezdy do Arabských emirátů. Cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o. působí na našem trhu již 24 let a pořádá poznávací zájezdy do celého světa a to jak autobusové zájezdy po Evropě tak letecké zájezdy do vzdálených zemí.