Poválečný vývoj

Poválečný vývoj

1. ledna 1953 postihly 20% obyvatel Ukrajiny speciální deportace, při kterých bylo 450 tisíc etnických Němců a více než 200 tisíc krymských Tatarů posláno na Sibiř.

Po smrti Stalina v roce 1953 nastoupil na jeho místo Nikita Chruščov. Začalo navazování přátelství mezi národy Ukrajinců a Rusů. 20% sovětské produkce a peněz šlo na Ukrajinu. Do roku 1955 vzrostla průmyslová produkce Ukrajiny 2,2x. Ukrajina se také stala důležitým centrem sovětského vojenského průmyslu. Mnoho sovětských vůdců pocházelo z Ukrajiny, např. Leonid Brežněv, který nastoupil po Chruščovovi v roce 1964, stejně jako mnoho sportovců, vědců a umělců. 26. dubna 1986 vybuchla jaderná elektrárna v Černobylu, nejhorší nukleární katastrofa v dějinách. V zamořeném území žilo v době výbuchu kolem 7 miliónů lidí, z toho 2,2 miliónu na Ukrajině.

 

Přejete-li si poznat památky na bohaté dějiny Ukrajiny, neváhejte se vydat na poznávací zájezdy na Ukrajinu, které zajišťuje cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o., specialista na zájezdy na Ukrajinu. Cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o. působí na našem trhu již 24 let a pořádá poznávací zájezdy do celého světa a to jak autobusové zájezdy po Evropě tak letecké zájezdy do vzdálených zemí.