Germánské kmeny, Vizigóti

Germánské kmeny, Vizigóti
Ve 4. a 5.st.n.l. dochází k velkému stěhování národů. To způsobil náraz Hunů z východu. Germánské kmeny byly nuceny dát se do pohybu. Přes Hispánii prochází kmen Vandalů, který dal jméno Andalusii ( Al Andalus = země Vandalů). Ti nakonec pokračují až na sever Afriky. Napadli také Řím, který drancovali tak hrubě, až podle nich vznikl také název „vandalismus“.
Nejvýznamnějšími kmeny na území Španělska byli Švábové (Suebové) a Vizigóti. Vizigóti si nedochovali příliš lichotivou pověst. Byli negramotní a neustále mezi sebou sváděli jednotliví panovníci války. Situace se trochu zklidnila, když zemi sjednotil král Leovigild. Za sídlo si vybral Toledo. Z počátku se Vizigóti hlásili k ariánské větvi křesťanství, ale nakonec zvítězilo katolické náboženství.Hlavní chybou Vizigótů byl systém volby nového panovníka. Když zemřel král, musel se volit nový. Ani koncil, který stanovil politická pravidla nezabránil sérii vražd a válek, kterými se jednotlivý panovníci dostávali k vládě. Poslední vizigótský král Don Rodrigo svou volbou natolik rozhněval své odpůrce, že Ti si na pomoc pozvali Araby a začala úplně nová historie Pyrenejského poloostrova.
Přejete-li si poznat památky na bohaté dějiny Španělska, neváhejte se vydat na poznávací zájezdy do Španělska, které zajišťuje cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o., specialista na zájezdy do Španělska. Cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o. působí na našem trhu již 24 let a pořádá poznávací zájezdy do celého světa a to jak autobusové zájezdy po Evropě tak letecké zájezdy do vzdálených zemí.