Reconquista

Reconquista
Reconquista je souhrnný pojem pro znovudobývání Pyrenejského poloostrova křesťany. Když muslimové od roku 711 zabírali Pyrenejský poloostrov, byla jejich jediným neúspěchem bitva u Covadongy roku 718. Díky tomuto vítězství zůstal na severu malý pruh země, který zůstal v rukou křesťanů. Postupně se na severu vytvořily ministátečky – Katalánsko na východě, Aragonie, Navarra, León a Kastilie. Kastilie, jejíž název se vytvořil od pohraničních hradů na nově dobytých územích postupně nabývala na významu.
V roce 1085 dobyl Alfonso VI. z Kastilie a Leonu na muslimech Toledo, ale o rok později byl Almoravidy poražen. Do Španělska se přesunula nová skupina muslimů – Almohadé, kteří přinesli novou bojovnou náladu a křesťany na čas pozastavili. V roce 1118 za pomoci templářského řádu dobyl Alfons I. Aragonský město Zaragoza.
Za organizace toledského arcibiskupa Rodriga  Jimeneze de Rada se podařilo mobilizovat vojenské křesťanské síly cizích zemí a domluvit spojenectví Kastilie, Navarry a Aragonie. 
Přejete-li si poznat památky na bohaté dějiny Španělska, neváhejte se vydat na poznávací zájezdy do Španělska, které zajišťuje cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o., specialista na zájezdy do Španělska. Cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o. působí na našem trhu již 24 let a pořádá poznávací zájezdy do celého světa a to jak autobusové zájezdy po Evropě tak letecké zájezdy do vzdálených zemí.