Novodobá Černá Hora

Novodobá Černá Hora
Počínaje rokem 1990 se odstartoval proces separace jednotlivých částí(států) jugoslávské federace. Když tedy došlo k rozpadu Jugoslávie, Chorvatsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Makedonie vyhlásily svou nezávislost a svrchovanost, avšak Černá Hora se stala součástí Svazové republiky Jugoslávie(srbsko-černohorská federace), jež byla demokraticky schválena roku 1992. V roce 1995 Černou Horu zasáhlo ekonomické embargo ze strany NATO, což ještě více podlomilo její ekonomický potenciál. O dva roky později v Černé hoře nastaly politicko-mocenské spory, což málem vyústilo v občanskou válku.
Roku 2002 byla tato konfederace přejmenována na Srbsko a Černá Hora, přičemž se značně navýšil stupeň odlišení obou dvou států. Bezesporu nejdůležitější událostí v Černé Hoře posledních let bylo referendum konané roku 2006, ve kterém se cca 55% občanů vyslovilo pro odtržení od Srbska. Republika Černá Hora vyhlásila nezávislost 3. června 2006.
Přejete-li si poznat památky na bohaté dějiny Černé Hory neváhejte se vydat na poznávací zájezdy do Černé Hory , které zajišťuje cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o., specialista na zájezdy do Černé Hory. Cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o. působí na našem trhu již 24 let a pořádá poznávací zájezdy do celého světa a to jak autobusové zájezdy po Evropě tak letecké zájezdy do vzdálených zemí.