Demokratické Portugalsko

Jeho nástupcem se  stal Marcelo Caetano. Ten byl ale v roce 1974 sesazen během tzv. ,, karafiátové revoluce“.  Díky této revoluci získaly nezávislost zbývající portugalské kolonie v Africe ( Angola, Mosambik, Guinea – Bissau, Kapverdy, Svatý Tomáš a Princův ostrov).
V roce 1976 byl za předsedu vlády zvolen Mário Soares, který byl později, v roce 1986, zvolen prvním portugalským civilním prezidentem. Ve stejném roce vstoupilo Portugalsko do Evropského společenství ( později Evropská Unie) a to významně pomohlo rozvoji portugalského hospodářství a infrastruktuře.
Poslední portugalská kolonie Macao byla v roce 1999 předána Číně.
V roce 2006 se na politickou scénu vrátil bývalý premiér Anibal Cavago Silva. Ten zvítězil v prezidentských volbách a stal se tak prvním pravicovým prezidentem Portugalska za posledních 30 let.
V současné době se Portugalsko vypořádává s rozšířením Evropské unie a s tím souvisejícím snížením příspěvků z evropských fondů.
Přejete-li si poznat památky na bohaté dějiny Portugalska, neváhejte se vydat na poznávací zájezdy do Portugalska, které zajišťuje cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o., specialista na zájezdy do Portugalska. Cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o. působí na našem trhu již 24 let a pořádá poznávací zájezdy do celého světa a to jak autobusové zájezdy po Evropě tak letecké zájezdy do vzdálených zemí.