Nejstarší dějiny

Území dnešního Portugalska bylo osídleno již někdy před 30 000 lety. Důkazy o přítomnosti lidí v této oblasti v době paleolitu dokazují skalní rytiny ve Vale do Coa. Později v mladší době kamenné ( neolitu, před 5 000 – 6 000 lety) začaly na tomto území vznikat první megalitické památky. Tyto kamenné stavby se v Portugalsku ve velkém množství dochovaly až dodnes. Jednalo se o tzv. menhiry, dolomeny a kromlechy, které mohly mít buď náboženský nebo časoměrný význam či mohly sloužit jako pohřebiště. Nikdy se s jistotou nepodařilo určit jejich přesný význam, ale přesto je ještě dnes můžeme s hlubokou úctou obdivovat.
            V prvním tisíciletí př.n.l. přicházely do této země keltské kmeny, které se postupem času promísily s místním původním obyvatelstvem. Především na severu země začaly vznikat opevněné vesnice na kopcích ( castros), složené z kamenných a doškových obydlí. Na jižním pobřeží se usídlili Féničané z Blízkého východu, následované Řeky a Kartaginci.
            Přejete-li si poznat památky na bohaté dějiny Portugalska, neváhejte se vydat na poznávací zájezdy do Portugalska, které zajišťuje cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o., specialista na zájezdy do Portugalska. Cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o. působí na našem trhu již 24 let a pořádá poznávací zájezdy do celého světa a to jak autobusové zájezdy po Evropě tak letecké zájezdy do vzdálených zemí.