Postupný úpadek Osmanské říše

Postupný úpadek Osmanské říše
Již v roce 1664 porazila císařská armáda Turky u Sv. Gottharda. Ale i přes toto vítězství musel císař Leopold platit Osmanům 200 000 tolarů ročně za udržení míru. Ovšem za 20 let se v Osmanské říši se vyšvihl k moci velkovezír Kara Mustafa, který byl mimořádně ctižádostivý. Za svůj cíl považoval nejen dobytí Vídně, ale údajně i Říma. V roce 1683 se Turci opět pokusili dobýt Vídeň. Císař Leopold z Vídně uprchl. Stateční obránci Vídně se snažili prokopávajícím Turkům tvořit protitunely, aby je včas pobili. Nakonec jim pomohlo vojsko polského krále Jana III. Sobieski.
Osmanský stát se začal postupně rozpadat, projevovaly se vážné rozpory v paláci, za sultány vládli velkovezíři. V průběhu 18. století postupně ztrácí Osmanská říše podrobená území. Když je porazili Rusové(roku 1774), ztrácejí Turci některé državy, které měli již od roku 1475. Úžiny Bospor a Dardanely byli nuceni uvolnit pro veškerou plavbu. V 19. století Turecko zasáhla vzpoura janičárů a krymská válka, kde se na stranu Rusů postavila i Francie a Anglie.
Přejete-li si poznat památky na bohaté dějiny Turecka, neváhejte se vydat na poznávací zájezdy do Turecka, které zajišťuje cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o., specialista na zájezdy do Turecka. Cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o. působí na našem trhu již 24 let a pořádá poznávací zájezdy do celého světa a to jak autobusové zájezdy po Evropě tak letecké zájezdy do vzdálených zemí.