Císař Caligula

Císař Caligula
 
            Císař Caligula se vlastním jménem nazýval Gaius Caesar Augustus Germanicus a jméno Caligula (Botička) byla jeho přezdívka z dětství, kterou mu dali vojáci, když se procházel ve vojenských vysokých botách v ležení jeho otce. Jeho otec byl všemi milovaný a oblíbený vojevůdce Germanicus, syn Liviina druhého syna Drusa. Germanicus zemřel, když bylo Caligulovi teprve 7 let buď na infekční onemocnění nebo byl zavražděn  jedem. Z jeho smrti byl obviněn správce v Sýrii Piso, který měl s ním ostrý konflikt ohledně vojenských záležitostí. Ale jeho manželka Agrippina mladší obviňovala i císaře Tiberia.
            Caligula se nepřidal k matčině nenávisti vůči Tiberiovi a snažil se vlichotit do jeho přízně. Po smrti 78 letého Tiberia, který možná zemřel i přirozenou smrtí, se Caligula stal novým pánem Říma. Lid jeho nástup nadšeně oslavoval, protože poslední léta již vládl Tiberius prostřednictvím Seiana, který se neštítil ničeho.
            Bohužel pro Řím se u Caliguly objevilo šílenství, začal se považovat za boha, žil v incestním vztahu se svými sestrami a svými nápady sužoval všechny vrstvy obyvatelstva. Proto nebylo příliš s podivem, že byl už po 4 letech své hrůzovlády odstraněn.
Přejete-li si poznat památky na bohaté dějiny Itálie, neváhejte se vydat na poznávací zájezdy do Itálie, které zajišťuje cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o., specialista na zájezdy do Itálie. Cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o. působí na našem trhu již 24 let a pořádá poznávací zájezdy do celého světa a to jak autobusové zájezdy po Evropě tak letecké zájezdy do vzdálených zemí.