Vojenští císaři

Vojenští císaři
 
Septimus Severus (193 n.l.) je první z takzvaných vojenských císařů, protože svoji vládu opírá více o vojenskou správu než o civilní. Vojsko protěžoval, nabíral do vojska i v hojném počtu barbary. Jeho pevná vláda a vojenské úspěchy proti Parthům na východě říše, přinesly zemi stabilitu. Ovšem důsledně potíral politické odpůrce a nezískal lásku lidu ani senátu.  Zakládá dynastii Severů.
Po jeho smrti 211 n.l. nastupují jeho synové Caracalla a Geta. Caracalla byla přezdívka podle pláště s kapucí, který rád nosil. Bratři se ovšem natolik nesnesli, že Caracalla Getu zavraždil. Sám nedopadl lépe.
Tato doba vojenských císařů je charakterizována tím, že vládcové pochází z vysokých vojenských kruhů a všichni jsou za císaře provoláni svými legiemi. V této době již začíná nezadržitelná krize impéria. Začíná pronásledování křesťanů a hranice začínají ohrožovat Germáni.
Přejete-li si poznat památky na bohaté dějiny Itálie, neváhejte se vydat na poznávací zájezdy do Itálie, které zajišťuje cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o., specialista na zájezdy do Itálie. Cestovní kancelář Mayer&Crocus s.r.o. působí na našem trhu již 24 let a pořádá poznávací zájezdy do celého světa a to jak autobusové zájezdy po Evropě tak letecké zájezdy do vzdálených zemí.